Przekazy do Polski

Kilka ważnych wskazówek dla osób korzystając z usług firm oferujących tanie przelewy do Polski


Bezpieczeństwo

Zwróć uwagę czy firma posiada odpowiednie zezwolenia na świadczenie usług przekazów pieniężnych. Warto też zapoznać się z regulaminem danego serwisu.


Cena

Sprawdź cennik oferowanych usług. Ceny przekazów zagranicznych mogą się różnić w zależności od rodzaju przekazu, ale firma ma obowiązek przedstawić prowizję jaką naliczy za zlecony przekaz zagraniczny


Kurs wymiany

Upewnij się jaki kurs oferuje dana firma z chwilą realizacji przelewu czy też przekazu gotówkowego do Polski lub innego kraju. Im lepszy kurs tym korzystniej dla Ciebie.


Dane kontaktowe

Zweryfikuj, czy dana firma podaje pełne dane kontaktowe. W razie problemów lub pytań warto mieć szybki kontakt w razie pomyłki w przekazie lub chęci anulowania przekazu.


Płatność za przekaz

Musisz jakoś opłacić przekaz, który zleciłeś. Do wyboru masz zwykle płatność kartą płatniczą Mastercard lub Visa. Zapłata za transfer pieniędzy do Polski przy użyciu karty płatniczej to bezpieczny i sprawdzony sposób. Czasami jednak Twoja karta płatnicza wymagać może aktywacji w banku lub ustawienia odpowiednich limitów. W przypadku problemów z dokonaniem zapłaty warto skontaktować się z bankiem i zapytań o przyczynę odmowy. Często Twoja karta objęta jest dodatkowym zabezpieczeniem tzw. silne uwierzytelnienie karty. Oznacza to, że dokonując płatności kartą będziesz proszony przez Twój bank o podanie hasła, które przychodzi np.: SMSem lub które ustanowiłeś w banku.